Správa pronájmů

U krátkodobých i dlouhodobých pronájmů existují výhody a nevýhody: Dreamville vám může navrhnout nejlepší způsob, jak spravovat vaši nemovitost, tedy maximalizovat zisky a snížit vaše problémy.

Hodnoty Naší Společnosti

Dreamville je váš partner

Dreamville se zabývá správou dlouhodobých i krátkodobých pronájmů bytů (tj. všech pobytů kratších než třicet dní). Naše realitní kancelář dokáže na základě několikaletých zkušeností identifikovat nejvýhodnější využití Vaší nemovitosti a posoudit, zda je lepší zvolit dlouhodobý nebo krátkodobý pronájem.


Ne všechny byty na předměstí jsou nutně vhodné k dlouhodobému pronájmu, stejně jako ne všechny budovy v centru Prahy jsou vhodné pro turistické pronájmy. Naši odborníci znají český realitní trh a dokážou vás nasměrovat k co nejvýhodnějšímu využití vaší nemovitosti.

Náš Příběh

Výhody dlouhodobého pronájmu v Praze s Dreamville

Správa dlouhodobého pronájmu v Praze má několik výhod: jakmile prokážete, že je nájemce spolehlivý a platí včas, nebudete se muset o nic starat. Naše realitní kancelář nabízí širokou škálu služeb; proto se postaráme o veškerou komunikaci se zákazníkem ohledně oprav a údržby.


Veškeré energie hradí nájemce, čímž je majitel ušetřen případných plateb.
Největšími výhodami dlouhodobého pronájmu v Praze je jednoduchost správy a jistota zisku. Platby budou pravidelně přicházet na vámi vybraný účet a budete vždy informováni o změnách nebo poplatcích jakéhokoli druhu.

Spojte se s námi

Je krátkodobý pronájem dobrou investicí v Praze?

Dreamville vám díky zkušenostem svých partnerů v realitním sektoru v Praze i v České republice snadno řekne, zda je lepší pronajmout si byt dlouhodobě nebo krátkodobě. Majitel v krátkodobých pronájmech musí platit poplatky za byt a účty za energie. Tento faktor je třeba vzít v úvahu při objektivní analýze proveditelnosti. I z tohoto důvodu není nemovitost vždy vhodná pro krátkodobý pronájem. Byt, který jste si vybrali v Praze, by mohl být mnohem výnosnější, pokud by byl dlouhodobě pronajímán nebo dokonce přeměněn na kancelář.


Vícejazyčný tým Dreamville je vám k dispozici, aby prozkoumal, která forma investice nejlépe vyhovuje vašemu rozpočtu a také vašim očekáváním. Společně zanalyzujeme nejefektivnější strategie krátkodobého pronájmu v Praze a pomůžeme vám před, během i po koupi nemovitosti.

Spojte se s námi

Krátký pronájem může vydělat tolik jako klasický pronájem a majitel může na nemovitost „zapomenout“.

Je pravda, že v Praze můžete krátkodobým pronájmem vydělat jako klasický pronájem a navíc eliminovat riziko nedoplatků. Ne všechny nemovitosti jsou však vhodné pro tento typ investice, ale díky zkušenostem, které Dreamville získal v realitním sektoru v Praze, pro vás skutečně najdeme to nejlepší řešení. Zohledníme lokalitu, velikost a dispoziční řešení vaší nemovitosti a společně rozhodneme, co nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Podle lokality nemovitosti se rozhodneme, jaké kanály byt navrhneme, a vyhodnotíme, zda nedošlo k drobným designovým změnám, které mohou zvýšit zaměstnanost a tím i příjmy.


Do roku 2019 byla konkurence na trhu krátkodobých pronájmů v Praze velmi vysoká. Všichni majitelé bytů (zejména v centrálních částech města) mysleli na snadný výdělek pronájmem velkých i malých bytů turistům. Realita je taková, že správa turistických půjčoven v Praze vyžaduje značné množství logistiky, čas na check-in a check-out a spoustu školení v péči o zákazníky. Služby nabízené Dreamville pro krátkodobé pronájmy zahrnují různé možnosti: od úklidu přes správu rezervací až po propagaci. Tento typ investice do nemovitosti je vhodný zejména pro ty, kteří mají peníze na realizaci projektu v Praze, ale nemají čas a zkušenosti.

Spojte se s námi